Hızlı Randevu 0 532 492 41 57

Hoşgeldiniz. Bugün

Gebze' de Pedagog Psikolog ve Aile ve Evlilik Danışmanı İhtiyaçlarınız Çok Yakın Profesyonel yardım hizmetlerinden yararlanmak için lütfen bize ulaşınız.

foto

Sınav Kaygısı Eğitimi Tamamlandı

Ana Sayfa » Etkinlikler » Sınav Kaygısı Eğitimi Tamamlandı

Sınavlar hayatımızın vazgeçilmez parçalarından birisi. Son yıllarda öğrencilerin hayatlarında belirleyici rol oynayan sınavlardan önce gençler arasında çok farklı tablolar gözlemlemekteyiz. Bir kısmı spor hayatına veya müzik eğitimine ara veriyor, tüm aile sınav kampına giriyor ya da herkes sürekli kaygı ve olumsuzluk topunu birbirine atıyor. Gençlerin bir kısmı, hobilerine zaman ayırdıklarında dahi, zevk alamayıp sürekli bir suçluluk hissediyor, genel bir mutsuzluk ile hayatın zorluğu ve sıkıcılığından dem vuruyor. Çocuğuna iyi bir eğitim ortamı kuramadığı için üzülen aileler, kendinden nefret eden gençler, huzursuz ve gevşeyemeyen ev ortamları söz konusu.

Amerikan Kültür Koleji Ortaokulu tarafından TEOG sınavları öncesinde öğrencilerin moral ve motivasyonunu arttırmak, sınav kaygılarını zihinsel tekniklerle yapılandırmak adına bir eğitim çalışması düzenlendi. Yapılan eğitim çalışmasında öğrencilerin sınav hakkındaki duygu durumlarının farkına varması ve bilişsel teknikler ile sınav öncesi sırası ve sonrasında kaygılarını yönetebilmeleri adına etkinlikler uygulandı.

Yaklaşık bir saat süren eğitim sonrasında öğrencilerin velileri de bu süreçte tutum ve davranışları konusunda bilgilendirildi.Bir önceki yazımız olan Amerikan Kültür' de Veli Eğitimimiz Tamamlandı başlıklı makalemizde amerikan kültür koleji pedagog, gebze pedagog ve pedagog veli eğitimi hakkında bilgiler verilmektedir.24 Kasım 2015

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Facebook'ta Biz

  • Çocuğunuzun Gelişimini Değerlendirdiniz mi?

    gelişim-degerlerdirme 6. aydan başlayarak her çocuğun yılda en az bir kere gelişim değerlendirme yapılmasının, ortaya çıkabilecek bozuklukların önüne geçeceğini biliyor musunuz? Ayrıntılı bilgi için tıklayınız

  • Son Eklenen Makaleler