Hızlı Randevu 0 532 492 41 57

Hoşgeldiniz. Bugün

Gebze' de Pedagog Psikolog ve Aile ve Evlilik Danışmanı İhtiyaçlarınız Çok Yakın Profesyonel yardım hizmetlerinden yararlanmak için lütfen bize ulaşınız.

foto

Özel Eğitim Danışmanlığı

Ana Sayfa » Hizmetler » Özel Eğitim Danışmanlığı

gebze-ozel-egitim-danismanligi
Özel Eğitim Danışmanlığı; özel gereksinimli bireyin eğitim ihtiyaçlarının belirlenmesi ve bu ihtiyaçlar doğrultusunda uygun eğitim programının oluşturulması, uygun yönlendirmelerin yapılması desteğiyle başlar.

Engel; anne, baba, kardeş ile başlar ve tüm aile için zor bir sürece sürükler. Bu süreçte ailenin özel gereksinimli bireye en uygun yardımı sunabilmesi için gerekli psikolojik sağlamlığa ulaşmış olması ve nasıl bir destek sunulacağı konusunda uygun bilgiye sahip olması, beceri kazanması kaçınılmaz gereksinimdir.

Özel Eğitim Danışmanlığı, içeriğinde psikolojik sağlamlık kazanma, yasla baş etme, kabullenme ve akademik destek sağlama sürecidir.

Merkezimizde
♣ 
Zihinsel Gerilik
Gelişim Geriliği
♣ Otizm
♣ Down Sendromu
♣ Yaygın Gelişimsel Bozukluklar
♣ Öğrenme Güçlükleri (Disleksi-Diskalkuli-Disgrafi)
♣ Konuşma Bozuklukları
Kekemelik vb. bir çok konuda hizmet verilmektedir.


Özel Eğitim Danışmanlığı hakkında detaylı bilgi almak için bize ulaşın.Bir önceki yazımız olan Kurumsal Danışmanlık başlıklı makalemizde gebze işyeri eğitimleri, gebze kurum psikolog ve gebze personel eğitimi hakkında bilgiler verilmektedir.09 Eylül 2015

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Facebook'ta Biz

  • Çocuğunuzun Gelişimini Değerlendirdiniz mi?

    gelişim-degerlerdirme 6. aydan başlayarak her çocuğun yılda en az bir kere gelişim değerlendirme yapılmasının, ortaya çıkabilecek bozuklukların önüne geçeceğini biliyor musunuz? Ayrıntılı bilgi için tıklayınız

  • Son Eklenen Makaleler