Hızlı Randevu 0 532 492 41 57

Hoşgeldiniz. Bugün

Gebze' de Pedagog Psikolog ve Aile ve Evlilik Danışmanı İhtiyaçlarınız Çok Yakın Profesyonel yardım hizmetlerinden yararlanmak için lütfen bize ulaşınız.

foto

Çocukla Psikolojik Danışma

Ana Sayfa » Hizmetler » Çocukla Psikolojik Danışma

gebze-cocukla-psikolojik-danisma
Çocuk sevgisi sonradan kazanılması güç olan bir meziyettir. Anlamak, gözlerinin içinin yansıttığını görmek, gerekirse onunla gözyaşı dökmektir çocuğu sevmek. Onun acısının kalbinizin en hassas yerini acıtması, mutluluğuyla tüm sıkıntılarınızı unutturması, sevgisiyle ruhunuzu beslemesi…

“Çocukla Psikolojik Danışmanlık” hizmeti çocuğu sevmekle başlayan bir süreçtir. Çocuğun ruhuna dokunmak, dokunabilmek en zor olanıdır. Çocuk masumdur, temizdir. Ne demek istediğinizi daha siz söylemeden anlar. Bu hizmet, sevgi ve güven öncelikli ve profesyonellik şartı olan bir danışmanlık hizmetidir.

Çocukların yaşadıkları zorlu yaşam süreçlerinde çocuğa yönelik psikolojik danışma hizmeti, Anne-Baba Eğitimleri ve Psikolojik Destek Paketleri ile birlikte yürümektedir.

Çocuk ve ergenlere yönelik hizmetlerimiz, 0-15 yaş arasında bulunan, aile, çevre, okul gibi ortamlarda uyum ve davranış sorunları gösteren ve bu nedenlerle zorlayıcı ilişkiler yaşayan bireylere yöneliktir.

Çocuklara yönelik hizmetlerimiz şu başlıklarda toplanmaktadır:
♣ Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozuklukları
♣ Bebeklik, Çocukluk ve Ergenlik Depresyonu
♣ Arkadaş ve Aile ilişkilerinde sorunlar
♣ Algılama ve Öğrenme Güçlükleri
♣ Uyum ve Davranış Bozuklukları
♣ Dil ve Konuşma Bozuklukları
♣ Okul ve Öğrenme Sorunları
♣ Akademik Başarısızlıklar
♣ Bağlanma Bozuklukları
♣ Kaygı Bozuklukları
♣ Gelişim Gerilikleri
♣ Özgüven Sorunları
♣ Kardeş Kıskançlığı
♣ Altına Kaçırma
♣ Cinsel Sorunlar
♣ Sınav Kaygısı
♣ Saldırganlık
♣ Okul Fobisi
♣ Takıntılar

Çocuklarda ve ergenlerde görülen sorunların çözümünde aile sisteminin etkisi çok önemlidir. Bu nedenler çocuğa psikolojik yardım hizmetinde, çocuğun yaşı küçüldükçe ailenin rolü artmaktadır.

Anne ve babalara, çocukları için verdiğimiz hizmetler ise;
Çocuk Yetiştirme Tutumları
Temel Alışkanlıklar Kazandırma
♣ Aile İletişimi ve Çocuğa Etkisi
♣ Çocukları Tanıma ve Davranış Değiştirme Sistemi Oluşturma

Çocuklarınızı daha iyi tanımak ve gereksinimlerini daha gerçekçi görebilmek için profesyonel danışmanlık hizmeti ile yanınızdayız.

 


Çocukla Psikolojik Danışma hakkında detaylı bilgi almak için bize ulaşın.Bir önceki yazımız olan Aile ve Evlilik Danışmanlığı başlıklı makalemizde çayırova, darıca ve gebze aile danışmanı hakkında bilgiler verilmektedir.09 Eylül 2015

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Derya E.
05 Ekim 2015 - 10:58

Ercan Bey ile kızımın uzun zamandan bu yana var olan çekingenliğine artık bir çözüm bulma için uzman arayışı sırasında karşılaştım. Sorunun benim onun hatalarına dahi izin vermemem olduğunun farkında olsam da çalışmaya başladığımızda aklımdaki ilk soru nasıl olacak da 12 yıllık sorunu ortadan kaldıracak diye düşünmekteydim. 3 hafta sonunda farkettim ki gerek bende, gerekse çocuğumda ciddi değişimler var. Oturumlar sırasındaki samimiyeti, dilediğimiz zaman ulaşabilmemiz, süreçteki her noktadan haberdar olmamız çalışma disiplinin göstermekte, başarıyı da getiren bu. Hiç konumuzda olmasa bile yine uzun zamandan bu yana karanlık fobisi olan kızımın korkusu ile de çalışılarak şimdi yaşına özgü şekilde kendi odasında endişelenmeden kalabildiğini görmek ayı bir sevindirici nokta idi. Kendisine buradan da teşekkürlerimi sunuyorum.

Facebook'ta Biz

  • Çocuğunuzun Gelişimini Değerlendirdiniz mi?

    gelişim-degerlerdirme 6. aydan başlayarak her çocuğun yılda en az bir kere gelişim değerlendirme yapılmasının, ortaya çıkabilecek bozuklukların önüne geçeceğini biliyor musunuz? Ayrıntılı bilgi için tıklayınız

  • Son Eklenen Makaleler