Hızlı Randevu 0 532 492 41 57

Hoşgeldiniz. Bugün

Gebze' de Pedagog Psikolog ve Aile ve Evlilik Danışmanı İhtiyaçlarınız Çok Yakın Profesyonel yardım hizmetlerinden yararlanmak için lütfen bize ulaşınız.

foto

Çocuk ve Ergen Danışmanlığı Uygulama Esasları

Ana Sayfa » Karşılama » Çocuk ve Ergen Danışmanlığı Uygulama Esasları

CocukPsikiyatrisi2
Çocuk ve ergenlerle görüşme öncesi ebeveynlerinden bilgi alabilmek amacı ile sadece anne-babanın bulunduğu bir ilk görüşme düzenlenmektedir. Daha sonra anne-babadan alınan bilgiler doğrultusunda 2-3 seans değerlendirme ve gözlem seansları yapılmaktadır.

Değerlendirme sürecinden sonra durum hakkında sadece anne-babanın bulunduğu seansta detaylı geri bildirim verilir ve çocuğun/ergenin ihtiyacı olan terapi sürecine karar verilir.

Genellikle seans sıklıkları hafta bir veya iki olmak üzere düzenlenir. Terapi süresince, aralıklı olarak ebeveynler ile kontrol görüşmeleri düzenlenir. Hem duygusal-davranışsal problemlerde hem de eğitimsel çalışmalarda seansların istikrarı önemlidir.

Seans içerisinde gizlilik prensibi (izin alınmadan herhangi bir bilginin bir başkası ile paylaşılmaması) ve etik ilkeler uygulanmaktadır.


Bireysel Danışmanlık Uygulama Esasları
Aile ve Evlilik Danışmanlığı Uygulama Esasları
Çocuk ve Ergen Danışmanlığı Uygulama Esasları


Bir önceki yazımız olan Merkezimize Gelirken başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

28 Ağustos 2015

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Facebook'ta Biz

  • Çocuğunuzun Gelişimini Değerlendirdiniz mi?

    gelişim-degerlerdirme 6. aydan başlayarak her çocuğun yılda en az bir kere gelişim değerlendirme yapılmasının, ortaya çıkabilecek bozuklukların önüne geçeceğini biliyor musunuz? Ayrıntılı bilgi için tıklayınız

  • Son Eklenen Makaleler