Hızlı Randevu 0 532 492 41 57

Hoşgeldiniz. Bugün

Gebze' de Pedagog Psikolog ve Aile ve Evlilik Danışmanı İhtiyaçlarınız Çok Yakın Profesyonel yardım hizmetlerinden yararlanmak için lütfen bize ulaşınız.

foto

Anne-Baba Okulu

Ana Sayfa » Destek Paketleri » Anne-Baba Okulu

anne-baba-egitimi

Anne Babalık dünyanın en zor mesleklerinden biridir. Sorumluluklar yerine getirildiği takdirde hiçbir şeyle ölçülemeyecek derecede zevkli ve eğlencelidir. Fakat anne babalık konusunda bir eğitim verilmemekte ve anne babalar çocuklarını yetiştirme konusunda deneme yanılma yolu gibi bir yöntem kullanmaktadırlar. Yapılan hataların geri dönüşümünün olmadığı bu yöntem aile hayatında tedavi edilmesi mümkün olmayan yaralar açabilir.

Anne Babalar kendi anne ve babalarında gördükleri çocuk yetiştirme davranışlarının ya aynısını ya da tam tersini uygulayarak çocuklarına kişilik kazandırmaya çalışmakta ve bu konularda uzman yardımı alamamaktalar. Anne Baba Okulu, bu ihtiyaçtan yola çıkarak anne ve babalara çocuk yetiştirme sanatı hakkında bilgi vermektedir.

Anne-Baba Okulu; 
♣ Anne-babaların çocuklarına karşı olumlu tutum ve davranışlar geliştirmesine yardımcı olmak,
♣ Anne ve babalara çocukları ile nasıl sağlıklı bir iletişim kurabileceklerini anlatmak,
♣ Çocuğun gelişme süreci içindeki değişimlerine ilişkin özelliklerini aktarmaktan cinsel eğitime kadar,
♣ Çocuk ve genci ilgilendiren farklı konularda anne ve babalara ışık tutmak amacıyla hazırlanmıştır.

Anne-Baba Okulu bu gereksinimlerden hareket ederek birçok çağdaş ülkede uygulanmaktadır. Anne-Baba Okulu ile; geleceğe yön verecek çocuklarımızı; bilinçli, sağlıklı ve bilimsel bir yaklaşımla yetiştirmek ve hayata hazırlamak için gerekli bilgilerin, kuramsal bilgi sunumu, tartışma, anne-babaların deneyimlerinin paylaşımı, tutum değişikliğine yönelik alıştırmalar ve ödevlerle anne-babalara aktarılması hedeflenmektedir.


Program Yeri: İnan Eğitim-Danışmanlık
Program Süresi:
4 hafta, 8 saat
Program Materyali: Eğitim Notları
Katılım Belgesi: Var


Anne-Baba Okulu Eğitim Programı hakkında detaylı bilgi almak için bize ulaşın.Bir önceki yazımız olan Kreş ve Anaokulu Danışmanlığı başlıklı makalemizde darıca pedagog, gebze anaokulu pedagog ve gebze gelişim değerlendirme raporu hakkında bilgiler verilmektedir.22 Eylül 2015

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Facebook'ta Biz

  • Çocuğunuzun Gelişimini Değerlendirdiniz mi?

    gelişim-degerlerdirme 6. aydan başlayarak her çocuğun yılda en az bir kere gelişim değerlendirme yapılmasının, ortaya çıkabilecek bozuklukların önüne geçeceğini biliyor musunuz? Ayrıntılı bilgi için tıklayınız

  • Son Eklenen Makaleler