Hızlı Randevu 0 532 492 41 57

Hoşgeldiniz. Bugün

Gebze' de Pedagog Psikolog ve Aile ve Evlilik Danışmanı İhtiyaçlarınız Çok Yakın Profesyonel yardım hizmetlerinden yararlanmak için lütfen bize ulaşınız.

foto

Yumurcak Kreşte “Benim Okulum Projesi”

Ana Sayfa » Etkinlikler » Yumurcak Kreşte “Benim Okulum Projesi”

2014-2015 Eğitim Öğretim Döneminde danışmanlığını sürdürdüğümüz Gebze Yumurcak Anaokulu’ nda, okulumuzdan mezun olacak 6 yaş öğrencilerimiz için Okul Olgunluğu Çalışması yerine getirildi.

Bu yıl ilkokul yaşantısına adım atacak olan öğrencilerimiz için belli bir süredir yapılan gözlem ve görüşmeler, öğrencilerimizin yıl boyunca elde ettiği kazanımlar yıl sonu itibari ile Metropolitan Okul Olgunluğu Testi ve Ankara GelişiM Tarama Envanteri uygulaması ile somutlaştırıldı.

4 haftalık süreç içinde her bir öğrencimize en az iki farklı gelişim testi uygulandı ve test sonuçları aileler ile paylaşılarak öğrencilerimizin ilkokul yaşantısı sırasında avantajlı ve dezavantajlı yönleri aileler ile paylaşıldı.

Eğitim Programı sonrasında öğrencilerimizin çizgileri ile ortaya çıkan Benim Okulum temalı pano çalışmamız, ailelerin beğenisine sunuldu.Bir önceki yazımız olan Eğitim-İş Sendikası'nda "Çocuk ve Dünya" Konulu Seminer başlıklı makalemizde çocuk resimlerini yorumlama, eğitim iş seminer ve gebze hakkında bilgiler verilmektedir.02 Nisan 2015

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Facebook'ta Biz

  • Çocuğunuzun Gelişimini Değerlendirdiniz mi?

    gelişim-degerlerdirme 6. aydan başlayarak her çocuğun yılda en az bir kere gelişim değerlendirme yapılmasının, ortaya çıkabilecek bozuklukların önüne geçeceğini biliyor musunuz? Ayrıntılı bilgi için tıklayınız

  • Son Eklenen Makaleler