Hızlı Randevu 0 532 492 41 57

Hoşgeldiniz. Bugün

Gebze' de Pedagog Psikolog ve Aile ve Evlilik Danışmanı İhtiyaçlarınız Çok Yakın Profesyonel yardım hizmetlerinden yararlanmak için lütfen bize ulaşınız.

foto

Öğrenme Güçlüğü Eğitim Programı

Ana Sayfa » Destek Paketleri » Öğrenme Güçlüğü Eğitim Programı

yazmayi-guclendirme-programi

Kişinin zekasının normal ya da normalin üstünde olmasına rağmen, yaşı, zekası ve verilen eğitim düzeyine göre beklenen düzeyde öğrenememesi Disleksi (özel öğrenme güçlüğü) olarak tanımlanır.

Öğrenme sorunu olan bir çocuğa Özel Öğrenme Güçlüğü tanısı konabilmesinin ilk şartı, çocuğun zekasının normal ya da normalin üstünde olmasıdır. Zeka geriliği olan çocukların yaşadığı öğrenme sorunları Özel Öğrenme Güçlüğü değildir.

Özel Öğrenme Güçlüğü doğumdan itibaren var olan, zihnin gelişimiyle ilgili bir sorundur. Az okumayla ya da matematiği sevmemekle oluşmaz. Aksine okumada güçlük yaşadığı için kişi okumaktan kaçınır.

Özel Öğrenme Güçlüğü;
1-Disleksi (Okuma Güçlüğü): Okurken atlama, anlamı bozma, harf – ses uyumu bozukluğu, hızlı okuyamama, harflerin ya da hecelerin yerini değiştirme, heceleme ya da anlamama gibi bir takım bozukluklar görülür.
2-Disgrafi (Yazma Güçlüğü): Yazım hataları, okunaksız ve düzensiz el yazısı, bazı harf, rakam ve sözcükleri ters yazma, b-d, m-n, ı-i, d-t, g-ğ, g-y gibi harfleri karıştırma, sözcükler arasında boşluk bırakmadan ya da sözcüğü birkaç parçaya bölerek yazma gibi bozuklulara rastlanır.
3-Diskalkuli (Aritmetik Bozukluk): Matematik terimlerini, kavramları anlayamama, sayı ve sembolleri tanıyamama, gerekli sembolleri kullanma, eldeli sayıları toplamayı unutma, çarpım tablosunu öğrenmede sınıf arkadaşlarına göre çok geri kalma, problem çözümünde izlenecek adımlara karar verememe biçiminde kendisini gösteren bozukluklarla karşılaşılır.

Genellikle akademik başarısızlık, dikkat eksikliği, konsatrasyon bozukluğu, okumayı reddetme, öğrendiklerini unutma gibi belirtiler ile örtük bir hl alan öğrenme güçlüğü,
♠ Okul Reddi
♠ Özgüven Eksikliği
♠ Motivasyon Kaybı
♠Unutkanlık gibi kalıcı travmatik etkilere yol açabilmekte, kişinin zekasının performansa dönüştürecek becerilerini yitirmesine giden bir yola girmesini beraberinde getirmektedir.

Öğrenme Güçlüğü Eğitim Programı sayesinde
♠ Öğrencinin uzun süreli hafızası gelişir,
♠ Özgüveni artar,
♠ Kendisini ifade etme beceresi gelişir
♠ Sosyal Becerileri yükselir.


Program Yeri: BST Danışmanlık
Program Süresi:
İlk Seans Sonunda Belirlenir.
Program Materyali: Eğitim Notları
Katılım Belgesi: Var


Anne-Baba Okulu Eğitim Programı hakkında detaylı bilgi almak için bize ulaşın.Bir önceki yazımız olan Anne-Baba Okulu başlıklı makalemizde anne bana eğitim programı, gebze aile semineri ve gebze ile okulu hakkında bilgiler verilmektedir.24 Şubat 2017

İlgili Terimler :

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Facebook'ta Biz

  • Çocuğunuzun Gelişimini Değerlendirdiniz mi?

    gelişim-degerlerdirme 6. aydan başlayarak her çocuğun yılda en az bir kere gelişim değerlendirme yapılmasının, ortaya çıkabilecek bozuklukların önüne geçeceğini biliyor musunuz? Ayrıntılı bilgi için tıklayınız

  • Son Eklenen Makaleler