Hızlı Randevu 0 532 492 41 57

Hoşgeldiniz. Bugün

Gebze' de Pedagog Psikolog ve Aile ve Evlilik Danışmanı İhtiyaçlarınız Çok Yakın Profesyonel yardım hizmetlerinden yararlanmak için lütfen bize ulaşınız.

foto

Cumhuriyet Bayramı ve Çocuk

Ana Sayfa » Özel Günler » Cumhuriyet Bayramı ve Çocuk

Cumhuriyet Bayramı ve Çocuk

29 Ekim 1923 te ilan edilen Cumhuriyet ile her yıl resmi bayram olarak bu özel ve önemli günü kutlarız. Bağımsızlığın, özgürlüğün ne kadar önemli olduğu bunun için yapılan onca fedakârlığı bugünlerde daha da derinden hissederiz ve minnet duyarız Atatürk ve silah arkadaşlarına.
Bu zamanlarda aklımıza takılan bir konu ise çocuklarımıza bu önemli ve özel günleri nasıl anlatacağımızdır. Henüz bilişsel gelişimlerinin ortasında olan çocuklar savaş, bağımsızlık, özgürlük gibi soyut kelimeleri anlamlandıramayabilirler. Ama çevrede gördükleri bu coşkunun ve kutlamanın nedenini sürekli soru sorarak bilmek isterler. Bu noktada çocukları korkutmadan, daha basit ifadelerle oyun oynayarak günün anlam ve önemi anlatılabilir. Atatürk’ün yaşam öyküsünü anlatırken çocukluğundan başlayarak, onun da dışarıda oynadığını, ablası ile oyun arkadaşlığı yaptığına değinebilirsiniz. Atatürk’ün hayatını anlatan resimli kitaplar edinebilir ve bu şekilde görsel olarak çocuğa bilgi verebilirsiniz.

Atatürk’ün izinde yaratıcı nesiller yetiştirmek dileğiyle!


Bir önceki yazımız olan İşitsel Bellek ile İlgili Çalışma Örnekleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

10 Şubat 2021

İlgili Terimler :

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Facebook'ta Biz

  • Çocuğunuzun Gelişimini Değerlendirdiniz mi?

    gelişim-degerlerdirme 6. aydan başlayarak her çocuğun yılda en az bir kere gelişim değerlendirme yapılmasının, ortaya çıkabilecek bozuklukların önüne geçeceğini biliyor musunuz? Ayrıntılı bilgi için tıklayınız

  • Son Eklenen Makaleler