Hızlı Randevu 0 532 492 41 57

Hoşgeldiniz. Bugün

Gebze' de Pedagog Psikolog ve Aile ve Evlilik Danışmanı İhtiyaçlarınız Çok Yakın Profesyonel yardım hizmetlerinden yararlanmak için lütfen bize ulaşınız.

foto

Aile ve Evlilik Danışmanlığı Uygulama Esasları

Ana Sayfa » Karşılama » Aile ve Evlilik Danışmanlığı Uygulama Esasları

slider1
Aile ve çift terapisi uygulamalarının farklı yöntemleri vardır. Bazı uygulamalarda tüm aile üyeleri aynı seansta bir araya gelirken, bazen de terapist aile üyelerinden bir ya da ikisini veya çiftleri tek tek görebilir.

Çift terapisinde eşlerden biri terapi desteği almayı kabul etmezse, terapi desteği almak isteyen kişiyle devam edilip, destek almak istemeyen kişinin gıyabında çalışılabilir.

Çocuk merkezli aile terapisi uygulamalarının bazı durumlarında, çocukların öğretmenleri, okul rehberlik servisi ya da sosyal hizmet uzmanları ile görüşmeler söz konusu olabilmektedir. Aile ve çift terapisi, duruma göre değişebilmekle birlikte, genellikle 8–24 seans olarak yapılmaktadır.

Seansların görüşme sıklığı kişilere ve duruma göre değişkenlik gösterebilmektedir. Terapi sürecinin başlarında haftada bir ya da 15 günde bir görüşülmesi uygunken bu sıklık ilerleyen süreçte seyrekleştirilip ayda 1 ya da 2 ayda bir görüşme aralığına dönüşebilir.


Bireysel Danışmanlık Uygulama Esasları
Aile ve Evlilik Danışmanlığı Uygulama Esasları
Çocuk ve Ergen Danışmanlığı Uygulama Esasları


Bir önceki yazımız olan Merkezimize Gelirken başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

28 Ağustos 2015

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

[…] Bireysel Danışmanlık Uygulama Esasları ♠ Aile ve Evlilik Danışmanlığı Uygulama Esasları ♠ Çocuk ve Ergen Danışmanlığı Uygulama […]

[…] Bireysel Danışmanlık Uygulama Esasları ♠ Aile ve Evlilik Danışmanlığı Uygulama Esasları ♠ Çocuk ve Ergen Danışmanlığı Uygulama […]

Facebook'ta Biz

  • Çocuğunuzun Gelişimini Değerlendirdiniz mi?

    gelişim-degerlerdirme 6. aydan başlayarak her çocuğun yılda en az bir kere gelişim değerlendirme yapılmasının, ortaya çıkabilecek bozuklukların önüne geçeceğini biliyor musunuz? Ayrıntılı bilgi için tıklayınız

  • Son Eklenen Makaleler